Zatrzymali cztery prawa jazdy

Policyjne kontrole pokazują, że niestety wciąż są osoby, które znacznie przekraczają dozwolne prędkości. Fot. leszno.naszemiasto.pl

W weekend zatrzymano w Lesznie i powiecie leszczyńskim czterech kierowców. W efekcie stracili prawa jazdy na co najmniej trzy miesiące. W ręce funkcjonariuszy wpadły również osoby posiadające przy sobie zabronione substancje.

Około godziny 21.00 31 maja 47-letni leszczyniak jechał vw transporterem ulicą Estkowskiego. W organizmie miał ponad 2,3 promila alkoholu. Dwa dni później na ul. Leszczyńskiej w Garzynie funkcjonariusze zatrzymali 48-letniego mieszkańca Leszna, który kierował fiatem ducato, mając prawie promil alkoholu w organizmie.

– Tego samego dnia około 19.30 policjanci ruchu drogowego zatrzymali na ul. Gostyńskiej w Kąkolewie kierującego vw passatem, który w miejscu, gdzie dozwolona prędkość to 50km/h, jechał 101km/h. 37-letni mieszkaniec Głogowa stracił prawo jazdy 3 miesiące i został ukarany przez policjantów mandatem karnym – mówi asp. sztab. Monika Żymełka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Policjanci zatrzymali też w weekend dwie osoby, które posiadały niewielkie ilości zabronionych substancji. W jednym przypadku zaczęło się od rutynowej kontroli peugeota.

– Autem podróżowało dwóch mężczyzn. Wewnątrz samochodu wyczuwalna była silna woń marihuany. Kierowca, 23-letni mieszkaniec Leszna, w kieszeni spodni miał kilka gramów zabronionego suszu marihuany. Po jego przebadaniu na obecność narkotyków w organizmie okazało się, że wynik był pozytywny. Zdecydowano o pobraniu od kierowcy krwi do dalszych badań – dodaje M. Żymełka.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za posiadanie zabronionych substancji i za ewentualną jazdę samochodem pod wpływem narkotyków 23-latek odpowie teraz przed sądem.

Anna Maćkowiak