Zbiórka Elektrośmieci w Lesznie

Urządzenia elektryczne i elektroniczne niezmiernie ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Niestety często nie przykładamy dużej wagi do tego, co się z nimi dzieje, gdy już przestaną nam służyć.

Sprzęt elektryczny i elektroniczny zawiera związki ołowiu, rtęci, kadmu, chromu – czyli metali ciężkich, a także innych toksycznych substancji. Jeśli wyrzucimy je do zwykłego pojemnika na odpady, nie tylko popełnimy wykroczenie, ale też ryzykujemy, że szkodliwe pierwiastki przedostaną się do wód gruntowych, co może stanowić zagrożenie dla środowiska, a w konsekwencji dla zdrowia człowieka. Dlatego tak ważne jest, aby wszystkie stare i zepsute urządzenia trafiły do specjalnie przystosowanych zakładów, gdzie zostaną poddane stosownej utylizacji. Jednym ze sposobów, aby tak się stało, jest oddanie ich do punktów zbierania, które na terenie kraju organizuje firma ElektroEko. Można do nich przynieść stare telefony komórkowe, ładowarki, budziki, lokówki oraz inny sprzęt. Zostanie on odpowiednio przetworzony, a my zyskamy pewność, że nasze środowisko jest chronione przed szkodliwymi czynnikami.

W ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci” mieszkańcy Leszna mogą korzystać z punktu zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Dzięki temu każdy mieszkaniec może w łatwy sposób pozbyć się zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia darmowego odbioru wielkogabarytowych elektrośmieci z domu. Transport ciężkiej lodówki czy pralki nie jest już problemem.

Gdzie w Lesznie oddasz elektrośmieci Kiedy?
ul. św. Franciszka z Asyżu 2A (parking przy POLOmarket) Każda ostatnia sobota miesiąca w godz. 9.00-10.30
Poznańska 5 (parking przy OBI) Każda ostatnia sobota miesiąca w godz. 12.40-14.10
al. Konstytucji 3 Maja 9 (parking przed sklepem Kaufland). Każda ostatnia sobota miesiąca w godz. 10.50-12.20

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*