Zdążą do rocznicy wybudować pomnik rozstrzelanych?

Burmistrz choć ma obawy, to jest dobrej myśli, że firma wykona pomnik do 21 października. Fot. Natalia Kurpisz

Podczas sesji Rady Miejskiej padło pytanie o to, czy pomnik upamiętniający Bohaterów Ziemi Gostyńskiej, który ma stanąć na miejscowym cmentarzu, powstanie do 21 października br.

Wtedy obchodzona jest rocznica rozstrzelania w czasie II wojny światowej obywateli ziemi gostyńskiej.

– Mam obawy, ale jeśli podpiszemy z firmą umowę, to ma ona jakieś zobowiązanie. Może być problem z zakupem materiałów, bo tam jest potrzebna ich duża ilość, ale jeśli firma składała ofertę, to w jakiś sposób się zabezpieczyła – mówił Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia.

Przypomnijmy, że w gminnym budżecie zarezerwowano na tę inwestycję 200 tys. zł. Na wniosek burmistrza zwiększono tę kwotę o 50 tys. zł.

W przetargu wystartowały dwie firmy – z Gostynia i Rawicza, która złożyła tańszą ofertę.Burmistrz zwrócił też uwagę na problemy z dojazdem do miejsca budowy.

– Będzie duża podbudowa betonowa pod ziemią, więc technicznie będzie to trudne. Uznałem jednak, że jeśli jest oferta, są firmy, które mówią, że zdążą w tym terminie wykonać pomnik i mamy rocznicę, to zwrócę się z prośbą o zwiększenie środków. Uważam, że są to dobrze wydane pieniądze. Choć może dojść do sytuacji, że nie zdążymy, to dzisiaj jestem dobrej myśli – uspakajał J.Kulak.

Natalia Kurpisz