Zdjęcia jak malowane

W Galerii Dworcowej w Lesznie otwarto w środę wystawę zdjęć naszego redakcyjnego kolegi Bogdana Ludowicza. Zgromadzono na niej 15 fotogramów obrazujących twórczość tego zasłużonego dla regionu fotoreportera.

Tytuł wystawy: „Obiektywem malowane” nawiązuje do klimatu prezentowanych zdjęć: barwnych i bardzo malarskich, a także faktu, iż jej autor ma wykształcenie plastyczne, a fotografem został niejako z konieczności. Po śmierci ojca musiał przejąć zakład fotograficzny w Kościanie i dzięki temu od prawie pół wieku możemy podziwiać kunszt warsztatowy i malarskie oko naszego kolegi. Warto dodać, iż Bogdan Ludowicz jest związany z redakcją Panoramy Leszczyńskiej od pierwszego jej wydania w grudniu 1979 roku.

Wystawa na leszczyńskim dworcu kolejowym zorganizowana została w ramach 4. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki i będzie prezentowana do 10 listopada br. W tym samym czasie w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Bolesława Chrobrego w Lesznie można obejrzeć 20 innych fotogramów autorstwa B. Ludowicza, tematycznie związanych z myślistwem – kolejną pasją autora. (rob/fot. Robert Lewandowski)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*