Zdobyli tytuł „Świetlnej gminy” i wygrali sprzęt AGD za 10 tysięcy złotych

Sprzęt sprawił wielką radość zarówno pracownikom jak i podopiecznym Domu Pomocy Społecznej we Wschowie. Fot. Karolina Bodzińska

Gmina zajęła pierwsze miejsce w konkursie „Świeć z energią”. Wygrali sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł, który przekazali dzieciom z Domu Pomocy Społecznej.

Energia Obrót S.A zorganizowała plebiscyt „Świeć z energią”. Dawid Jastrzębski, mieszkaniec Wschowy zgłosił miasto do udziału w konkursie i skutecznie zaangażował mieszkańców do oddawania głosów. Wschowa stała się najpiękniej oświetlonym miastem w woj. lubuskim. Dzięki temu wygrali energooszczędny sprzęt, który przekazano dzieciom z Domu Pomocy Społecznej, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr świętej Elżbiety we Wschowie.

– Pierwsze miejsce to nie tylko satysfakcja, ale także wymierne korzyści – mówiła Marta Panicz – Szajnkenig, wiceburmistrz Wschowy podczas wręczenia sprzętu AGD.

Do DPS trafił sprzęt o wartości 10 tys. zł: lodówki, pralki, zmywarka, gazówka, mikrofalówki, blendery i czajniki.

– Dziękujemy, że miasto zdecydowało się przekazać sprzęt właśnie nam. Ten sprzęt jest energooszczędny więc to, co uda nam się oszczędzić na energii będziemy mogli przeznaczyć na inne potrzeby dzieci – mówiła siostra Zofia Glinka, dyrektor DPS we Wschowie.

W uroczystości uczestniczyli Zbigniew Grzeliński i Tomasz Durlej z Energia Obrót S.A.

Karolina Bodzińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*