„ZDROWA ŚNIADANIÓWKA”

Rusza projekt „Zdrowa Śniadaniówka”, realizowany przez Galerię Leszno we współpracy z autorką bloga „Bezglutenowa mama”. Celem projektu jest promowanie zdrowego sposobu odżywiania dzieci i młodzieży.

Sposób odżywiania (w tym drugie śniadanie) ma istotny wpływ na koncentrację, pamięć, logiczne myślenie, rozwój intelektualny, samopoczucie i sprawność fizyczną dzieci oraz młodzieży. Wszak jesteśmy tym, co jemy…. Tymczasem śniadaniówki części uczniów polskich szkół są dalekie od ideału. Zamiast mięsa, ryb, warzyw, owoców i razowego pieczywa znajdziemy tam czekoladowe batoniki, drożdżówki, pizzerki, białe bułki z nutellą, popcorn, chipsy, colę, landrynki i sporo innych niezdrowych przekąsek.

Galeria Leszno, jako miejsce odwiedzane przez większość mieszkańców regionu, chce mieć swój udział w promowaniu zdrowego sposobu odżywiania dzieci i młodzieży. We współpracy z Martą Krzyżanowską-Sołtysiak, dziennikarką i autorką bloga Bezglutenowa Mama, Centrum stworzyło projekt „Zdrowa śniadaniówka”, w ramach którego odbędą się warsztaty kulinarne dla rodziców w Galerii Leszno. W trakcie zajęć uczestnicy poznają zasady wartościowego komponowania śniadań dla dzieci i zalety płynące z umieszczania atrakcyjnych i pożywnych potraw w śniadaniówce. Wspólnie przygotują niektóre dania, m. in. paluszki rybne, zdrowe ciasteczka, łódki warzywne, deser owocowy z owoców chia, orzechowe batony energetyczne czy sałatkę z quinoa. -mówi Michalina Kaźmierczak-Banaszak, Specjalista ds. Marketingu Centrum Handlowego Galeria Leszno.

Projekt „Zdrowa śniadaniówka” ma pokazać rodzicom, jakie posiłki powinny spożywać ich dzieci w trakcie pobytu w szkole, ale też na co dzień, w domu. Powinny to być dania bogate w białko, węglowodany złożone, zdrowe tłuszcze, warzywa i owoce. Mamy nadzieję przekonać rodziców, żę płatki śniadaniowe są dobre, ale na podwieczorek, i to raz w tygodniu…

Warsztaty odbędą się 2 października o godzinie 13.00 i 16.00, zapraszamy całe rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*