Zespoły żużlowej PGE Ekstraligi poznały terminarz na sezon 2020

FOGO Unia Leszno pojedzie na inaugurację sezonu żużlowego do Gorzowa. Potem na stadion im. Alfreda Smoczyka przyjedzie wicemistrz z Wrocławia. Także trzeci mecz z udziałem Byków odbędzie się na domowym torze.

W środę poznaliśmy pełny terminarz najsilniejszej, żużlowej ligi świata. Sezon ruszy 3 kwietnia, w piątek, kiedy Betard Sparta Wrocław pojedzie ze Speed Car Motorem Lublin, a w Częstochowie zespół Włókniarza zmierzy się z MRGARDEN GKM Grudziądz. Byki pojadą w inauguracyjnym spotkaniu w niedzielę, 5 kwietnia na obiekcie im. Edwarda Jancarza. Formę mistrza Polski sprawdzi Zmarzlik i spółka. Tego samego dnia ROW Rybnik podejmie Stelmet Falubaz Zielona Góra.

II kolejka zaplanowana jest na okres świąt wielkanocnych. Dwa mecze odbędą się wyjątkowo w sobotę, 11 kwietnia. Między innymi w Lesznie – FOGO Unia podejmie w rewanżu za finał DMP – Betard Spartę Wrocław. Także w III serii ,,biało-niebiescy” pojadą przed swoją widownią. 17 kwietnia sprawdzą formę lubelskich ,,Koziołków”.

Ostatnie mecze serii zasadniczej zaplanowano na 21 i 23 sierpnia. Na 6 i 13 września wyznaczono daty półfinałów. Finały i mecze o brąz mają się odbyć 20 i 27 września. (andre/fot.andre).