Zjednoczyli siły i pomogą 16-letniemu Oskarowi

Pieniądze na leczenie Oskara można wpłacać także poprzez stronę https://zrzutka.pl/shhaav .Fot. arch. rodzinne

Oskar Szczerbaniewicz obchodził niedawno 16 urodziny, ale zamiast świętować dowiedział się, że choruje na złośliwy nowotwór. Mieszka w Jeleniej Górze, ale jego rodzice pochodzą ze Wschowy. To właśnie dlatego Stowarzyszenie „Bliżej autyzmu” oraz klub motocyklowy Nine Six MC Wschowa zaoferowało chłopcu pomoc.

Od dziecka Oskar był pełen energii i uśmiechu. Niestety, tuż przed szesnastymi urodzinami trafił do szpitala z bólem w klatce piersiowej.

– Zostaliśmy skierowani do Warszawy do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie okazało się, że ma złośliwy nowotwór tkanek miękkich – mięsak Ewinga. Ta wiadomość była dla nas wszystkich strzałem prosto w serce… Nie mogliśmy zrozumieć, dlaczego nasz Oski musi tak cierpieć? Dlaczego my? W jego oczach widać ból, cierpienie… Patrzy na nas smutnym wzrokiem, bo nie potrafi zrozumieć, dlaczego jest tak bardzo chory. Jest po drugiej chemii… Jest bardzo dzielny, więc dał rade… Lecz jest bardzo słaby, blady, nie może wyjść na spacer, bo jest tak osłabiony… Nie może przebywać w pomieszczeniach, gdzie jest duże skupisko ludzi. Przez chemię jest tak osłabiony, że łapie wszystkie możliwe infekcje po kolei – napisała na stronie zrzutka.pl siostra Oskara.

Co trzy tygodnie Oskar musi przyjmować chemię. Leczenie będzie długotrwałe, a wyjazdy do szpitala w Warszawie, leki, badania i dieta to duże wydatki.

– Nasza mama opiekująca się Oskarem nie może pójść do pracy, ponieważ brat wymaga całodobowej opieki– pisze siostra Oskara.

Ostatnia chemia dała się chłopcu bardzo we znaki. Jego mama Monika Cywoniuk jest cały czas przy Oskarze, ale w obliczu cierpienia swojego dziecka czuje się bezsilna.

– Kiedy zadzwoniła Jolanta Awsiukiewicz, z którą doskonale się znamy i powiedziała, że podczas Motokrwi we Wschowie zebrano dla Oskara pieniążki, byłam wzruszona. Każdy taki gest jest dla nas na wagę złota. Dziękuję – mówi Monika Cywoniuk.

Stowarzyszenie „Bliżej autyzmu”, w którym działa Jolanta Awsiukiewicz oraz członkowie klubu motocyklowego Nine Six MC Wschowa wspólnie ustalili, że pomoc dla Oskara będzie kontynuowana. Najbliższa zbiórka odbędzie się na Dniach Wschowy. „Bliżej autyzmu” udostępniło dla Oskara konto:

Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera „Bliżej autyzmu” BS, I Oddz. we Wschowie nr: 89 8669 0001 2011 0013 7243 0001 z dopiskiem „Dla Oskara”.

Karolina Bodzińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*