Złota Anita w złotym autobusie

Zakończone w niedzielę Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce są wyjątkowe dla Anity Włodarczyk. Zawodniczka z Rawicza zdobyła na nich swój 4 tytuł najlepszej młociarki Starego Kontynentu i powróciła w rodzinne strony w złotym autobusie, który przygotowano specjalnie na tę okoliczność.

Pomimo wczesnej pory, na rawickim rynku pojawiło się mnóstwo mieszkańców miasta, którzy chcieli podziękować Włodarczyk a kolejny zdobyty tytuł. Młociarka nie była dłużna – nie tylko wróciła zaraz po zawodach z członkami jej fanklubu „80+” do Rawicza, ale cierpliwie pozowała do zdjęć i autografów.

Start w Berlinie był dla Anity – co sama podkreślała – dość łatwy. W kwalifikacjach rawiczanka uzyskała najlepszy wynik (75,10m) i bez problemu zakwalifikowała się do dalszej, medalowej rywalizacji. W finałowym konkursie nie dała szans konkurencji. Młot rzucony przez Włodarczyk powędrował na odległość 78,94m i tym samym wyznaczył nowy rekord mistrzostw. (fot. J.Latusek / LA)

3 KOMENTARZE

  1. Wzór. Skromność. Przykład. Wróciła autobusem na 2h do rodzinnego Rawicza z wlasnymi kibicami , do rodziców. Na 2 godziny. A mogla samolotem do Wa-wy i grzać sie z ministrem sportu w blasku fleszy. Wzór skromności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*