Złoty Mateusz Klecha i para Startu Gostyń

Kręgielnia w Brzesku gościła na koniec sezonu uczestników mistrzostw Polski juniorów U-23. Skromna, bo 3-osobowa reprezentacja Polonii 1912 Leszno wywalczyła dwa medale, w tym jeden złoty Mateusza Klechy. Po złoto sięgnęli też zawodnicy Startu Gostyń.

Gostynianie złoto wywalczyli w konkurencji par za sprawą braci Kacpra i Jędrzeja Michalaków, którzy strącili wspólnie 1169 kręgli. Srebrny medal przypadł leszczynianom (Klecha – Kozłowski) – 1145. Najniższy stopień podium zajęli kolejni Gostynianie (Sellmann – Zagata) – 1123.

Świetnie w turnieju indywidualnym spisał się Mateusz Klecha. Polonista był po eliminacjach dopiero czwarty, ale świetnie finiszował w finałach, co przyniosło zasłużone złoto z wynikiem łącznym 1151 kręgli. Srebro zdobył Gracjan Machaj z KK Dziewiątki Amica Wronki – 1148. Trzecia lokata przypadła Markowi Gierszewskiemu – 1144 punkty.

Pechowo kończyli turniej indywidualny zawodnicy Startu, choć po eliminacjach prowadził Kacper Michalak, który skończył na szóstym miejscu. Trzeci po pierwszej części rywalizacji Karol Sellmann spadł na czwarte miejsce, a piątą lokatą musiał się zadowolić Jędrzej Michalak. (andre/fot.archiwum).