Złożył wniosek do prokuratury na Kaczyńskiego

Pochodzący z Kościana poseł Nowoczesnej Adam Szłapka – jako reprezentant swojej partii – złożył w warszawskiej prokuraturze okręgowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Zarzut brzmi poważnie. Oparto go na podstawie art. 304 kodeksu postępowania karnego. Chodzi o przestępstwo podżegania i sprawstwa kierowniczego i pomocniczego do niedopełnienia obowiązku urzędniczego.

Jarosław Kaczyński wielokrotnie mówił, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie powinien być publikowany i otwarcie przyznał się do tego, że w Polsce mamy do czynienia z pewnym chaosem konstytucyjnym – mówił Adam Szłapka na konferencji prasowej przed warszawską prokuraturą. – Jarosław Kaczyński jest tylko posłem PiS, ale jednocześnie jest uzurpatorem, który wymusza pewne działania na osobie odpowiedzialnej konstytucyjnie za czynności urzędnicze, czyli pani premier Beacie Szydło.

Kodeks za przestępstwo, które poseł Szłapka zarzuca prezesowi PiS, przewiduje maksymalną karę pozbawienia wolności do 3 lat. mach

10 KOMENTARZE

    • A dlaczego? … przecież Kaczyński swoim zachowaniem się ośmiesza … miesięcznice jak miesiączki … pomniki co za życia sobie sam stawia … za nic nie bierze odpowiedzialności … próbuje przekłamywać historię … że posły z N. chcą zaistnieć to prawda … że nie mają szans to prawda … przecież Zioberek wszystkim zarządza 🙂 …Kaczyński to dziad co wszystkimi rządzi, za nic nie odpowiada i praktycznie nie ma jak go za d*pę wziąć … ale próbować trzeba 😛

    • Sławomir Wolski PIS zły, Kaczyński zły, Ziobro zły. Ja jednak uważam, że to nie wina rządu, a ludzi. A właściwie to ustroju, który u nas panuje. Nie rozumiem dlaczego KOD prostestuje na ulicach jakbyśmy mieli stać na skraju wojny. PIS został wybrany w demokratycznych wyborach, otrzymali większość w Sejmie i mają prezydenta. Nic im nie stoi na przeszkodzie, aby swobodnie rządzić, nie potrzeba im koalicji. Teraz niech pokażą przez 4 lata co potrafią, a w kolejnych wyborach nastąpi rozliczenie. Tyle w temacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*