Zmarł wieloletni ordynator pediatrii WSZ

Dr Michał Mikołajczak. Fot. wsz w Lesznie - fb / medeor.org.pl

Zmarł dr n. med. Michał Mikołajczak. Przez wiele lat pełnił funkcję ordynatora oddziału pediatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. Miał 57 lat.

– W zmarłym straciliśmy wspaniałego i szlachetnego Człowieka, wzorowego i cenionego lekarza o wielkim autorytecie i wysokiej kulturze osobistej, z dużym poczuciem obowiązku, zawsze gotowego służyć pomocą chorym dzieciom, radą ich rodzicom i opiekunom – takimi słowami ordynatora żegnają dyrekcja oraz pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

Dr Michał Mikołajczak wykształcił wielu pediatrów, miał na swoim koncie liczne publikacje naukowe. Panorama Leszczyńska współpracowała z panem doktorem w ramach akcji „Szpital przyjazny dzieciom”, kupując wspólnie z partnerami – sponsorami kardiomonitory na oddział dziecięcy.

– Z urodzenia leszczyniak, absolwent II LO, po studiach wrócił do Leszna i życie zawodowe związał z tym miastem. Bardzo lubił dzieci, nawiązywał z nimi doskonały kontakt, dobro dziecka stawiał zawsze na pierwszym miejscu – mówi pediatra Ewa Misiak-Szewczak, która przez wiele lat współpracowała z dr. Mikołajczakiem.

Dr Mikołajczak zmarł 1 sierpnia, po długiej i ciężkiej chorobie.

Anna Maćkowiak