Zmiany na nowy sezon w DMP

85

W nowym sezonie w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu obowiązywać będzie nowy regulamin, w którym pojawiły się nowe zapisy.

Najważniejszy, to ten, który mówi o tym, że pod dodatkowymi numerami: 8 i 16 będzie mógł startować zawodnik do lat 23. Będzie to mógł być zarówno Polak, jak i zawodnik zagraniczny.

Kolejny nowy zapis w regulaminie dotyczy odwoływania spotkań ligowych. Tu też nastąpiła zmiana. Dotąd dany klub ubezpieczał się przed ligą w przypadku odwołania imprezy pod egidą FIM. Jeśli taka impreza była odwoływana np. w sobotę i przekładana na niedzielę, to mecz ligowy był automatycznie odwoływany. Teraz będą zmiany.

Teraz klub będzie mógł odwołać mecz ligowy, jeśli dajmy na to w przekładanych eliminacjach startuje aż trójka zawodników danego klubu. Jeśli będzie to dwóch żużlowców znaleziono nowe rozwiązanie. Za jednego będzie mogło być stosowane zastępstwo zawodnika, a za drugiego będzie mógł wystąpić rezerwowy spod numerów: 8 lub 16.

Inaczej wygląda to w przypadku juniorów. W fazie zasadniczej spotkanie może zostać odwołane przy nieobecności dwóch juniorów. Z kolei w fazie play-off brak już jednego juniora skutkował będzie przełożeniem meczu. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*