Zmiany w zarządzie i na ławce trenerskiej Korony Wilkowice

Do dużych zmian doszło w piłkarskim klubie – Korona Wilkowice. Pierwszy zespół ma nowego, zaprawionego w bojach trenera. Bardzo duże zmiany zaszły z kolei w zarządzie. Z tego starego pozostały tylko dwie osoby.

Nowym prezesem zarządu Korony Wilkowice został Mariusz Terebecki. Klub sfinalizował też rozmowy z Grzegorzem Posikatą, który od rundy wiosennej rozpocznie pracę w klubie. Jeszcze w grudniu odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze zarządu, na którym podjęto wiele istotnych decyzji z wyborem nowego zarządu włącznie.

Trener Grzegorz Posikata wcześniej z powodzeniem pracował w V-lidze, w zespole Korony Piaski. Prowadzona przez niego drużyna zakończyła rundę jesienną na czwartym miejscu w tabeli, ale także wygrała Puchar Polski Okręgu Leszczyńskiego w Piłce Nożnej, pokonując w finale juniorów Stainer Polonii Leszno. Mieszkający w Wilkowicach Grzegorz Posikata zgodził się poprowadzić miejscowy zespół od rundy wiosennej.

W grudniu odbyło się zebranie zarządu klubu, na którym sprecyzowano oraz zdefiniowano wiele istotnych celów krótko i długoterminowych, określono zakres zmian koniecznych do wdrożenia w działalności klubu oraz wybrano nowy skład osobowy zarządu. Za podstawowy cel sportowy obrano utrzymanie się w lidze okręgowej. Do najważniejszych zaliczono także rozwój szkolenia roczników młodzieżowych, nawiązanie współpracy z KS Futsal Leszno i Piast Poniec Futsal, zacieśnienie współpracy z władzami gminy i sołectwa. (andre/fot.Korona Wilkowice).

Ustępujący zarząd:

Mikołaj Nowakowski – prezes
Adrian Skorupiński – wiceprezes
Dawid Luberta – sekretarz
Dawid Rzeźniczak – skarbnik
Edward Wożniak – członek
Rafał Nowak – członek
Marek Kozłowski – członek

Nowy zarząd:

Mariusz Terebecki – prezes
Sylwester Przydrożny – wiceprezes
Tomasz Świątek – wiceprezes
Krzysztof Lasik – sekretarz
Patryk Nowak – skarbnik
Marek Kozłowski – kierownik obiektu
Mikołaj Nowakowski – członek