Zmiany w zarządzie powiatu

Z funkcji w zarządzie powiatu zrezygnował Krzysztof Kołeczko. Fot. Jakub Latusek

Dwóch członków zarządu powiatu rawickiego musiało zrezygnować z funkcji. Powodem jest Ustawa o ograniczeniu działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, m.in. zasiadające w zarządach.

Dwóch radnych, którzy dotychczas zasiadali w zarządzie powiatu rawickiego prowadzi własną działalność gospodarczą: Krzysztof Kołeczko jest geodetą, Radosław Osiecki – weterynarzem, który prowadzi lecznicę dla zwierząt domowych.

Jednak zgodnie z ustawą osoby zasiadające w zarządzie powiatu nie mogą jednocześnie prowadzić własnej działalności. Ustawodawca przewidział okres 90 dni, na ewentualną rezygnację z funkcji w samorządzie lub uporządkowaniu spraw w firmie. Obaj radni skorzystali z pierwszej możliwości i podczas ostatniej sesji złożyli swoje rezygnacje z zasiadania w zarządzie.

Sytuacja nie spodobała się radnemu Tadeuszowi Pawłowskiemu.

– Trzy miesiące temu, urzeczony laudacją na temat radnego Osieckiego, zagłosowałem za jego kandydaturą. Teraz czuję się zawiedziony, że bez słowa rezygnuje – mówił Tadeusz Pawłowski.

– Chciałem postąpić zgodnie z literą prawa. Jestem cały czas otwarty na pracę dla zarządu. Jeśli moja restrukturyzacja zakończy się pomyślnie, to mam siłę i wiarę, że jeszcze dla powiatu i w zarządzie będę mógł pracować – odpowiedział radny Radosław Osiecki.

Od tej pory rada powiatu zatem jest czteroosobowa: na miejsce Krzysztofa Kołeczko do zarządu weszła Aleksandra Ciąder-Hajnce. Ona sama zrezygnowała z przewodniczenia komisji skarg, wniosków i petycji, w której to szefem został teraz Kołeczko. Miejsce w zarządzie powiatu po Radosławie Osieckim nie zostało obsadzone ponownie.

Zgodnie ze statutem zarząd powiatu rawickiego może liczyć od trzech do pięciu osób.

Jakub Latusek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*