Znaleziono ciało mężczyzny

W akcję poszukiwawczą po raz kolejny włączyli się członkowie grupy „Szukamy i Ratujemy“ z Ostrowa Wielkopolskiego. Fot. fb - Szukamy i Ratujemy

Policjanci z Gostynia w czwartek wieczorem odnaleźli ciało zaginionego 47-letniego mężczyzny. Jego poszukiwania trwały od wtorku. Teraz prokurator ustala przyczyny jego śmierci.

47-letni mieszkaniec miejscowości Piaski w powiecie gostyńskim ostatni raz widziany był we wtorek popołudniu. Po tym, jak wyjechał z domu swoim samochodem, kontakt z nim się urwał. Rodzina mężczyzny szybko powiadomiła policję i rozpoczęto poszukiwania.

W środę były one prowadzone przez policję, strażaków, strażaków ochotników oraz grupę poszukiwawczo-ratowniczą ze Stowarzyszenia „Szukamy i Ratujemy“ z Ostrowa Wielkopolskiego na terenie powiatów gostyńskiego oraz jarocińskiego. Nie przyniosły one jednak żadnego rezultatu.

Akcję wznowiono w czwartek. Łącznie brało w nich udział 14 wozów strażackich, 8 radiowozów, wykorzystano również śmigłowiec oraz quad. 47-latka poszukiwano pomiędzy miejscowościami Gostyń, Borek Wielkopolski oraz Dolsk.

Wieczorem około godziny 19.00 natrafiono na ciało mężczyzny.

– Został odnaleziony w kompleksie leśnym w pobliżu Borku. Na miejscu pojawił się prokurator, który ustala przyczyny i okoliczności śmierci 47-latka – informuje Monika Curyk z komendy policji w Gostyniu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna miał popełnić samobójstwo.

Przypomnijmy, że to kolejne zaginięcie mieszkańca z tej okolicy w ostatnim czasie. Dwa tygodnie temu prowadzono akcję poszukiwawczą zaginionej kobiety z powiatu gostyńskiego w zaawansowanej ciąży. Niestety, tam również finał przyniósł tragiczne wiadomości. Ciało kobiety znajdowało się w kompleksie leśnym na granicy powiatów między Janiszewem a Pomykowem.

Jakub Latusek