Znęcał się nad konkubiną i handlował „prochami“

Mężczyzna odpowie też za posiadanie narkotyków. Tester wykazał, iż posiadał marihuanę oraz metaamfetaminę. Fot. KPP Góra
Mężczyzna odpowie też za posiadanie narkotyków. Tester wykazał, iż posiadał marihuanę oraz metaamfetaminę. Fot. KPP Góra

Do 5 lat pozbawienia wolności może grozić górowianinowi zatrzymanemu jeszcze w ubiegłym roku. Mężczyzna odpowie za znęcanie się nad konkubiną oraz posiadanie narkotyków.

Górowianin wpadł w ręce stróżów prawa po awanturze domowej, do której doszło 27 grudnia.

– Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, w mieszkaniu zastali młodą kobietę z niemowlęciem na rękach. Kobieta miała widoczne obrażenia twarzy, a w mieszkaniu panował duży nieporządek. Funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego mieszkańca Góry, a na miejsce wezwano pracowników opieki społecznej – relacjonuje kom. Agnieszka Połczyk, oficer prasowy KPP w Górze.

26-latek jest dobrze znany górowskim policjantom. Funkcjonariusze postanowili więc przeszukać jego mieszkanie. Pomysł okazał się trafiony.

W trakcie czynności mundurowi znaleźli kilkadziesiąt woreczków narkotyków. Ukryte były w jednostce centralnej komputera, głośniku oraz w belce stropu. Tester wykazał, iż jest to marihuana i metaamfetamina. Łącznie policjanci zabezpieczyli kilka porcji marihuany i ponad 200 porcji handlowych metaamfetaminy. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie – dodaje kom. Agnieszka Połczyk.

Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Jakub Latusek