Znów wielki mecz na Smoczyku. FOGO Unia podejmie odwiecznego rywala zza miedzy

Lider i wicelider. Mecz nie wymaga dodatkowej reklamy. Fot. UNIA LESZNO

Emocje gonią emocje. W najbliższą niedzielę trzeba już rezerwować sobie czas i miejsce na stadionie, bo spotkanie dwóch odwiecznych rywali, czyli FOGO Unii Leszno i Stelmet Falubazu Zielona Góra zapowiada się tak, że palce lizać. Poza tym to mecze z podtekstami. Po drugiej stronie trenerem jest Adam Skórnicki, a punkty dla zespołu z winnego grodu zdobywa między innymi Nicki Pedersen. Obaj – jak wszyscy wiedzą – byli związani z leszczyńskim klubem.

Silna ławka seniorów

Goście dysponują naprawdę mocną piątką seniorów, chyba najsilniejszą na papierze obok zespołu z Leszna. Każdego z tej piątki stać w meczu na dwucyfrowe zdobycze. Co ciekawe, obie drużyny przed sezonem dwa razy spotkały się ze sobą w treningach punktowanych. Na Smoczyku rywal pokazał się z dobrej strony.

Falubaz, tak jak Stal Gorzów czy Betard Sparta potrafi świetnie sobie radzić na leszczyńskim owalu, co nie jest jakimś zaskoczeniem. Tak bywało w przeszłości, tak jest po dziś dzień.

Mistrz faworytem, ale…

Drużyna Piotra Barona będzie faworytem niedzielnego spotkania, ale przestrzegamy przed huraoptymizmem. Rywal z całą pewnością się postawi i nie ma co liczyć na jednostronne widowisko, choć i takie mecze się zdarzają, czego przykładem było ostatnie starcie w Częstochowie. Poszczególne seniorskie pary są o zbliżonym potencjale.

Gdzie można dostrzec przewagę? Odpowiedź może być tylko jedna. Różnicę powinni zrobić juniorzy. Tu widzimy dużą przewagę na korzyść mistrza Polski. Smektała i Kubera tworzą najmocniejszy juniorski duet w Polsce. Ich vis a vis, czyli Norbert Krakowiak i Damian Pawliczak, ewentualnie Mateusz Tonder, miewają jedynie przebłyski formy. Oczywiście skreślać już przed startem ich nie można, ale jeśli ktoś ma zrobić przewagę w tym meczu, to mogą to być właśnie młodzieżowcy.

Podsumowując, dochodzimy do wniosku, że wszystko może się rozstrzygnąć dopiero w biegach nominowanych.

Przypuszczalne składy

Stelmet Falubaz Zielona Góra:,1. Michael Jepsen Jensen, 2. Nicki Pedersen, 3. Patryk Dudek, 4. Piotr Protasiewicz, 5. Martin Vaculik, 6. Norbert Krakowiak, 7. Damian Pawliczak

Fogo Unia Leszno:, 9.Emil Sajfutdinow, 10. Jarosław Hampel, 11. Brady Kurtz, 12. Janusz Kołodziej, 13. Piotr Pawlicki, 14. Bartosz Smektała, 15. Dominik Kubera

Andrzej Bartkowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*