Został potrącony na pierwszej jeździe

Do zderzenia doszło w poniedziałek na rondzie Gronowo. Poszkodowany został 16-latek. Fot. Michał Wiśniewski

To była jego pierwsza jazda nowo zakupionym i zarejestrowanym motocyklem. 16-latek z Rawicza został poszkodowany w zderzeniu na rondzie Gronowo. W tył jego jednośladu uderzyła osobówka. Jej kierowca zakończył jazdę na wysepce dla pieszych.

Do zderzenia doszło w poniedziałek, 17 czerwca po godzinie 10.00. Motocyklista i renault laguna jechały w tym samym kierunku. Kiedy pojazdy opuszczały już rondo Gronowo kierując się na Poznań doszło do zderzenia. Z relacji kierowcy osobówki wynika, że powodem było nagłe hamowanie jednośladu.

Nie zdołał odbić w lewo

Zdaniem kierowcy renault nie było czasu na reakcję.

– Motocyklista nagle zahamował. Piesza, która szła po pasach, już w zasadzie była na ich drugiej stronie. Nie wiem, skąd ten jego gwałtowny manewr. Próbowałem hamować i odbijać w bok, by w niego nie uderzyć, ale się nie udało – mówił nam kierowca renault laguna.

Jego auto po zderzeniu zatrzymało się na wysepce, tak zwanym ,,azylu’’ dla pieszych. Gdyby ktoś stał w tym miejscu, zdarzenie mogło zakończyć się dużo gorzej.

Pierwsza jazda

16-letni motocyklista z Rawicza po upadku przyznał, że niewiele pamięta ze zdarzenia. Skarżył się na silny ból nogi. Na miejsce wezwano więc pogotowie. Nastolatek pierwszy raz jechał motocyklem, który właśnie tego dnia zarejestrował.

– Prawo jazdy mam od miesiąca, a to była moja pierwsza jazda tym motorem – mówił poszkodowany nastolatek.

Zdarzenie spowodowało utrudnienia w ruchu. Rondo Gronowo od strony Gronowskiej od poniedziałku poważnie korkuje się także z powodu utrudnień związanych z modernizacją ulicy Osieckiej. Tamtędy skierowano objazd.

Michał Wiśniewski