Żużlowcy Fogo Unii wśród wyróżnionych

57

W leszczyńskiej ,,Finezji” rozstrzygnięto 27 Plebiscyt ,,Tygodnika Żużlowego” na najpopularniejszych żużlowców i trenerów. Wśród laureatów znaleźli się też leszczynianie.

W gronie najpopularniejszych wygrał Bartosz Zmarzlik przed Patrykiem Dudkiem, ale tuż za nimi znalazł się Piotr Pawlicki. Siódmy był Grzegorz Zengota, a czwarty nowy nabytek ,,Byków” Janusz Kołodziej.

Wspomniany wyżej ,,Zengi” otrzymał ponadto dwa inne wyróżnienia. Były to nagrody: ,,Mistera Elegancji” oraz ,,Widowiskowa Jazda”.

Krajową imprezą roku uznano finał IMP rozegrany w Lesznie. Trofeum za to wydarzenie odebrał Piotr Rusiecki, prezes Fogo Unii Leszno.

W gronie obcokrajowców najlepszy był Tai Woffinden. Wyróżnienia dla trenerów trafiły do rąk: Marka Cieślaka oraz Lecha Kędziory. Objawieniem sezonu uznano Vaclava Milika, a najmniej zaszczytne wyróżnienie ,,Dętka Roku” trafiło do Grega Hancocka, za zachowanie i wycofanie się w trakcie ostatniego turnieju Grand Prix 2016.

Podczas imprezy rozdano nominacje do kadry narodowej. Odebrała je w sumie piątka żużlowców Fogo Unii: Piotr Pawlicki, Grzegorz Zengota, Janusz Kołodziej oraz Bartosz Smektała i Dominik Kubera. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*