Zwiększyli zapisane w budżecie wydatki na inwestycje drogowe

W ubiegłym tygodniu rada powiatu o ponad 7 mln zł zwiększyła planowane w 2019 r. wydatki inwestycyjne.
Rekomendowane przez starostę Jarosława Wawrzyniaka zwiększenie wydatków na inwestycje umożliwi realizację najważniejszego w tym roku zadania powiatu, czyli budowy 10 km trasy pieszo-rowerowej z Gołanic przez Jezierzyce Kościelne do Włoszakowic.

Wartość projektu według kosztorysu z 2016 r. wynosiła ok. 8 mln zł, z czego przyznane dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej to 6,7 mln zł. Najtańsza ze złożonych w przetargu ofert – ok. 9,4 mln zł – jest o ok. 1,4 mln zł droższa niż zapisana w budżecie wartość projektu.

Natomiast najdroższa oferta przekracza wartość kosztorysu o ok. 1,9 mln zł. Dzięki zwiększeniu budżetu powiatu przetarg zostanie rozstrzygnięty i umowa ze spółką Strabag zostanie podpisana.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję AKTYWUJ. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Aktywuj dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Aktywuj dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 3 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2019 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: Anna Machowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*