Sporo emocji w ostatnich tygodniach budziła sprawa meczu kręglarzy Alfy Vector Tarnowo Podgórne i Polonii 1912 Leszno. Do powtórki spotkania na szczycie superligi jednak nie dojdzie.

Przypomnijmy, że mecz zakończył się wówczas wygraną Alfy, ale Polonia złożyła protest w związku z źle działającym zegarem odmierzającym czas.

Kwestią sporną było wówczas to, czy Mateusz Klecha oddał ostatni rzut w czasie, czy już po nim. Miejscowy sędzia uznał, że po i ostatnich 7 zbitych kręgli przez Polonistę (dodajmy na miarę remisu w meczu) nie uznał.

Polonia się odwoływała. Wydawało się, że mecz zostanie powtórzony, bo taką decyzję podjął Zarząd Sekcji Kręglarstwa Klasycznego. Ostatnio jednak do ,,akcji” wkroczyła Alfa Vector, pisząc odwołanie do wyższej instancji, jakim jest Polski Związek Kręglarski. Ten uznał, że mecz nie zostanie powtórzony a punkty pozostaną w rękach ekipy z Tarnowa Podgórnego. Zespół z Leszna nie może się już odwołać, co zaznaczono w przesłanym piśmie. W ten sposób bliżej tytułu mistrzowskiego jest Alfa Vector, która będzie organizatorem turnieju finałowego. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*