Zwycięska Stainer Polonia. Cenny punkt i niedosyt Krobianki

Za nami trzy spotkania z udziałem naszych zespołów grających w piłkarskiej IV lidze. Zadowolenie w Lesznie i częściowe w Krobia, która zdobyła punkt w Ostrowie Wielkopolskim. Niestety bez punktów mecz zakończyła Obra 1912 Kościan.

Rozgrywki nowej IV ligi zapowiadają się jako bardzo wyrównane. Po sobotnich spotkaniach wiemy już, że tu każdy każdemu będzie odbierał punkty. Dla kibica to dobrze.

Stainer Polonia 1912 Leszno po falstarcie w Śmiłowie miała trudnego rywala na własnym boisku. Imienniczka z Kępna wystartowała bardzo dobrze, ale w Lesznie tym razem była bez szans. Miejscowi załatwili wszystko przed przerwą. Najpierw trafił Glapiak, a przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania – Krawczyk.

Po przerwie ruszył rywal z Kępna, ale leszczynianie, pomimo, że popełnili trochę błędów zachowali czyste konto, triumfując 2:0.

Kapitalny początek meczu w Ostrowie Wielkopolskim z Centrą zanotowała Krobianka Krobia. W roli głównej wystąpił wówczas Jakub Borowczyk. Jego dwie bramki i trafienie Przemysława Kaczmarka dało wysokie prowadzenie beniaminka 3:0. Wydawało się, że jest po meczu.

Centra jednak grała ambitnie. Spadkowicz z III ligi jeszcze przed przerwą strzelił jedną bramkę, choć mogli przynajmniej dwie, bo miejscowi zmarnowali rzut karny.

Centra już na początku II połowy zmuszona była grać w ,,10″ po drugiej żółtej kartce. Mimo to posiadała przewagę, uwieńczoną bramkami w 77 i niestety dającej remis miejscowym w 87 minucie meczu.

Niestety przegrała na własnym boisku Obra 1912 Kościan, która podejmowała Kotwicę Kórnik. Kibice musieli długo czekać na bramki w tym spotkaniu. Najpierw trafili w 78 minucie goście, ale szybko odpowiedział Słoma. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w 4 doliczonej minucie gry trafił Lisek i 3 punkty pojechały za miedzę. (andre/fot.archiwum).