Zwycięski Start. Polonia z bonusem i protestem

44

Za nami kolejna seria spotkań w ligach kręglarskich. O punkty wzbogacił się Start Gostyń. Tylko bonus wywalczyła żeńska drużyna Polonii. Ich klubowi koledzy z kolei czekają na decyzję, wszak oprotestowali spotkanie w Tarnowie Podgórnym.

Okazałe zwycięstwo we Wronkach odniósł Start Gostyń, który rozprawił się gładko z KK Dziewiątka Amica 7:1. Kapitalną partię w tym meczu rozegrał Jakub Osiewicz, zdobywca 653 kręgli. To jednak nie tylko ten zawodnik zasłużył na pochwały, ale cały zespół.

KK Dziewiątka Amica Wronki – Start Gostyń 1:7 (3290:3463)

Punkty dla Startu zdobywali: Mikołaj Kosowicz 554, Piotr Mendyka 565, Patryk Łukaszewski 568, Jędrzej Michalak 539, Jakub Osiewicz 653, Karol Sellmann 584

W lidze żeńskiej swój mecz w Tarnowie Podgórnym przegrały zawodniczki Polonii 1912 Leszno. Do rozgrywek w lidze powróciła Kinga Konopa, ale to nie ona, a najmłodsza Nicoletta Dudziak zdobyła jedyny punkt dla leszczyńskiej drużyny w tym spotkaniu. Dodajmy, że nasze panie tym razem zagrały bez Joanny Lajtke. Porażka 5:1 dała jednak punkt bonusowy.

Alfa Vector Tarnowo Podgórne – Polonia 1912 Leszno 5:1 (2184:2090)

Punkty dla Polonii zdobywały: Anna Chwastyniak 514, Kinga Konopa 536, Monika Leciejewska 505 oraz Nicoletta Dudziak 535

Przed meczem żeńskich drużyn Alfy Vector i Polonii odbywał się mecz męskich zespołów obu klubów. Pojedynek został oprotestowany przez leszczynian. Sprawa dotyczy ostatniego rzutu Polonii w tym meczu, który zdaniem sędziego został wykonany po czasie. Polonia twierdzi, że był wykonany prawidłowo. Jest to o tyle istotne, że gdyby ten rzut zaliczono, to pojedynek zakończyłby się remisem 4:4. Sprawą zajmie się Komisja Gier i Dyscypliny w dniu 26 stycznia. (andre/fot.archiwum).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*